Masáže Rezervácia Navrch

Reflexná masáž

Reflexná masáž je mäkká technika, ktorá pôsobí na uvoľnenie a obnovu zablokovaných funkcií väziva a ostatných mäkkých tkanív dostiahnuteľných z povrchu tela. Prináša úľavu od bolesti. Príďte sa k nám do MMM salón Banská Bystrica zbaviť dlhodobých bolestí.

ruka certifikovanej masérky tlačí na chrbát klienta pri reflexnej masáži
detail kožnej riasy  a rúk pri reflexnej masáži
detailný záber na napäté prsty pri reflexnej masáži v oblasti chrbta

Ako funguje reflexná masáž

Reflexná masáž je manuálny liečebný zásah aplikovaný na povrchu ľudského tela v miestach druhothých zmien, ktoré sú vyvolané ochorením. Miestom zásahu v tomto prípade teda nie je primárne postihnuté tkanivo alebo vnútorný orgán.

Reflexná masáž má 3 základné techniky – väzivovú, segmentovú a periostovú.

Väzivová technika

Väzivová technika reflexnej masáže sa používa pri výskyte reflexných zmien v podkožnom väzive. Spočíva v dráždení nervových zakončení v koženom tkanive a vo väzive. Plytká, väzivová technika sa používa najmä u obéznych ľudí. Jej použitie je vhodné dovtedy, kým sa neuvoľni napätie a aspoň čiastočne neobnoví vymiznutá pohyblivosť v hlbších väzivových vrstvách. Aplikuje sa pri bolestivých stavoch. Postupne a pomaly uvoľňuje bolestivé miesta.

Segmentová technika

Podstata segmentové techniky spočíva v prepracovaní reflexných zmien v koži, podloží, na svalovej fascii, vo svaloch ako aj na perioste vhodných kostných plôch. Masáž začíname pozdĺž chrbtice, t.j. v koreňovej oblasti segmentov, až potom prechádzame na masáž periférie.

Segmentová technika sa využíva na rýchle odstránenie bolesti. Najčastejšie sa využíva pri neurologických ochoreniach a ochoreniach chrbtice a kĺbov. Masáž pôsobí na nervový systém.

Periostová technika

Periostová technika sa používa pri masáži kostí a kostných plôch, ktoré sú prekryté iba kožou a podkožným väzivom. Je charakteristická bodovým, rytmicky aplikovaným tlakom.

Jej benefitom je zlepšenie výživy okostice (periostu).

Benefity reflexnej masáže*

Zmiernenie bolesti

Upokojenie bolestivých stavov

Uvoľnenie svalstva

Zlepšenie stavov pri funkčných poruchách prekrvenia, neurologických ochoreniach a ochoreniach kĺbov a chrbtice

Zmiernenie bolesti hlavy a migrény

Zmiernenie únavy

Prevencia pred ochoreniami orgánov

Posilnenie tráviaceho, vylučovacieho a lymfatického systému

*Benefity masáže sa v plnom rozsahu prejavia až po niekoľkých vhodne naplánovaných a správne prevedených masážach.

Stav tesne po masáži môže viesť k miernemu zhoršeniu bolesti. Tá sa v priebehu nasledujúcich dní zmierni až zmizne.

Cenník masáží

Reflexná masáž 30 min za 17 €

Reflexná masáž 60 min za 34 €

Ako prebieha masáž

Pred prvou masážou skonzultujeme váš zdravotný stav a očakávané ciele. Po masáži vám dáme odporúčania na fyzickú aktivitu a dohodneme sa na ďalšom postupe pre dosiahnutie vašich cieľov.

Rezervácia termínu

Ponúkame vám niekoľko možností ako si rezervovať termín masáže – formulár, mail, sms alebo správa cez Facebook Messenger. Po odoslaní vášho preferovaného termínu vás budeme kontaktovať najneskôr do 24 hodín a termín vám potvrdíme alebo navrhneme iné voľné termíny pre vašu masáž.

Konzultácia a Masáž

Pred samotnou masážou s vami prekonzultujeme váš zdravotný a fyzický stav, problémy, ktoré vás trápia, ale aj vaše preferencie a prejdeme na samotnú masáž. Počas masáže zároveň prehmataním zistíme váš aktuálny stav. Ten následne vyhodnotíme pri odporúčaniach.

Odporúčania

Odporúčania sú záverom každej masáže u nás v MMM salóne. Na konci každej masáže najskôr skontrolujeme vaše drženia tela. Ponúkneme vám niekoľko tipov ako ho zlepšiť a znížiť tak preťaženie konkrétnych častí tela. Poradíme vám tiež vhodné fyzické aktivity a možnosti z hľadiska životného štýlu.

A ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte nás kontaktovať.

Čo o masážach u nás hovoria naši klienti

Zistite čo naši zákazníci na našom salóne najviac oceňujú a ako im pravidelné masáže zlepšili zdravie.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Moje bolesti hlavy a šije po jej masáži vždy ustúpili

„Monika je úžasná masérka, aj veľmi príjemný človek, ktorému je radosť zveriť sa do rúk. Už len pri vstupe do MMM salónu môžete cítiť pokoj, prijatie a pohodu, čo je uprostred tohto hektického sveta veľmi vzácne a potrebné. Moje bolesti hlavy a šije po jej masáži vždy ustúpili, a ja som mohla odísť uvoľnená a aj oddýchnutá. Moniku a jej masérske služby teda určite vrelo odporúčam a už teraz sa teším na ďalšie masáže, či rozhovory s ňou. Vyskúšajte, neoľutujete!“

Ronie V.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Za mňa najlepšia v meste

„Príjemná profesionálna masáž od veľmi milej masérky Moniky. Za mňa najlepšia v meste. Super oddych v príjemnom prostredí masážneho salónu.“

Aneta K.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Ľudskosť, milý prístup, ochota pomôcť

„Pani Monika masérka mi padla ako z jasného neba. Ktorá reagovala na môj príspevok v hľadaní o rýchlu pomoc so seknutím v chrbtici pred dovolenkou. Monika mi ešte o 10tej večer po telefonáte a písaní správ ponúkala prvú pomoc či vo forme tabletiek alebo cviku ktorý mi natacala na svojej dcére. S priateľom sme nechápali že sa ešte vôbec nájde taký človek čo je ochotný pomôcť hneď a neskoro vecer bez toho aby od teba niečo žiadala. Na druhý deň ma hneď zobrala na masáž mi pomôcť s jej kúzelnými rukami za čo som jej neskutočne vďačná pretože som hneď pocítila úľavu. Chrbát ma ešte pobolieva pretože je to na dlhšie čiže chodím pravidelne k Monike a dávame chrbát do poriadku kombinovanou masážou reflexnú s klasickou. Je to už oveľa oveľa lepšie. Ďakujem za všetko. Za ľudskosť, milý prístup, ochotu pomôcť. Prosím o viac takýchto ľudí.“

Patrícia N.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Hneď po prvej návšteve som cítila uvoľnenie

„Z dôvodu bolesti krčnej chrbtice, ktorú som mala spôsobenú vďaka mojej práci som sa dostala do dennodenných migrén a silných bolesti hlavy. Myslela som si, že sa s tým naučim žiť, no bolesť sa zhoršovala a brzdila ma v každodenných činnostiach. Potom som sa dostala do rúk skvelej masérke Monike a teraz viem zhodnotiť, že tieto masáže naozaj pomohli. Hneď po prvej návšteve som cítila uvoľnenie a migrény úplne odišli po niekoľkých masážach. Bola som prekvapená, že kvalitná masáž vie takto pomôcť. Čo sa týka pani masérky Moniky, tak jej prístup a práca je naozaj profesionálna. Jej milá a srdečná povaha mi hneď pomohla sa cítiť v masérskom salóne vítaná.“

Sandy M.

hodnotenie 4.9/5 na zlavomat.sk

Na Zlavomat.sk je s našimi masážami spokojných 36 zákazníkov. Pridajte sa k nim aj vy a zregenerujte svoje telo aj myseľ.

Odpovede na časté otázky

Získajte odpovede na najčastejšie otázky spojené s reflexnou masážou.

Ako prebieha rezervácia termínu masáže?

Jednoducho. Stačí, keď si vyplníte rezervačný formulár. Ak vám formulár nevyhovuje, môžete si masáž rezervovať telefonicky, cez e-mail, sms, Whatsapp správa alebo cez Facebook messenger.

Pri rezervácii cez ktorýkoľvek kanál, najskôr overíme dostupnosť termínu, ktorý ste si vybrali. Ak je termín voľný, potvrdíme vám ho, ak nie je, navrhneme vám iné možnosti.

Koľko stojí masáž a akú dĺžku masáže zvoliť?

Reflexná masáž sa u nás podľa dĺžky trvania pohybuje od 15 do 30 €. Dĺžka trvania klasickej masáže záleží od viacerých faktorov. Jej dĺžku vám odporúčame konzultovať na úvodnej bezplatnej konzultácii.

Kedy sa reflexnej masáži radšej vyhnúť?

Základným pravidlom je 100% fyzický stav.

Masáž nie je vhodná pri stavoch, ktoré vyžadujú absolútny pokoj, horúčkovité a infekčné choroby, akútne zápaly a plesňové onemocnenie kože, diagnostikované nádorové ochorenia. Nie je vhodná pri cukrovke, kŕčových žilách, ani počas tehotenstva

Ako prebieha masáž? Je potrebné byť úplne nahý?

Masáž má niekoľko fáz. Viac o nich nájdete na začiatku tejto stránky.

Pri masáži vám odporúčame zostať len v spodnom prádle. To by naviac nemalo mať silné sťahovacie gumy.

Komu reflexná masáž prinesie najväčšie benefity?

Reflexná masáž je vhodná pre pacientov trpiacich funkčnými poruchami prekrvenia, migrénami ci únavovými stavmi. Vhodná je tiež ako prevencia voči rôznym ochoreniam orgánov, posilňuje najmä tráviaci, vyučovací a lymfatický systém.

Čo robiť pred a po masáži?

Masáž vám odporúčame si naplánovať na kľudnejší, menej hektický deň.

Pred masážou vám neodporúčame piť alkoholické nápoje, ani prílis veľa kofeínu. Tiež nie je vhodné konzumovať ťažko stráviteľné jedlá.

Po masáži je nevyhnutný kľudový režim, bez zvýšenej fyzickej námahy. Odporúčame tiež piť dostatok tekutín.

Ideálnou dobou pre masáž je preto poobedie.

A ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte nás kontaktovať.

Rezervujte si termín reflexnej masáže

Na masáž vám odporúčame sa objednať iba v prípade 100% zdravotného stavu, teda nie počas choroby alebo virózy. Termín v masážnom salóne vám potvrdíme prostredníctvom sms alebo e-mailom a to do niekoľkých hodín. Tešíme sa na vašu návštevu.

Leave this field blank
Na toto číslo vás budeme kontaktovať pre potvrdenie rezervácie masáže alebo pre dohodnutie iného voľného termínu.
Pridajte typ masáže, o ktorú máte záujem, vrátane dĺžky jej trvania.
Pridajte preferovaný dátum a čas alebo viaceré dátumy. Oddeľte ich čiarkou.

Vaše osobné údaje spracujeme v súlade s našimi Pravidlami ochrany súkromia.

Vyhovuje vám iný spôsob rezervácie?

MMM masážny salón
1
S čím vám pomôžeme?
Môžeme vám pomôcť?
Dobrý deň 👋
sme radi, že sa zaujímate o reflexnú masáž. Prináša úľavu od bolesti. Máte otázku alebo si chcete rezervovať termín masáže?