Masáže Rezervácia Navrch

Masáže

V MMM salóne v Banskej Bystrici vám ponúkame kvalitné zdravotné masáže rôznych typov. Zamerané sú na celé telo alebo na jeho viac namáhané časti. Masáže sú vykonávané odborne vzdelanými masérmi s dlhoročnou praxou.

Čo je masáž a ako si vybrať vhodný typ masáže

Masáž je manuálny výkon vykonávaný na povrchu tela s cieľom priaznivo ovplyvniť zmeny vyvolané chorobou alebo námahou, posilniť zdravie a podporiť obranyschopnosť organizmu. Je to metóda fyzikálnej terapie, pri ktorej na telo pacienta pôsobia mechanické podnety.

Vzhľadom na spôsob výkonu týchto podnetov ju môžeme rozdeliť na klasickú, prístrojovú a kombinovanú. Podľa rozsahu aplikácie zase na celkovú alebo lokálnu. Podľa intenzity na upokojujúcu alebo povzbudzujúcu.

Stručná história masáží a masérstva

Masáže patria v histórii ľudstva medzi najstaršie liečebné postupy. Prvé zmienky o masážach sa objavujú už v roku 5000 pred n.l. v Starovekom Egypte. Okrem Egypta sa masáže vo vyššej miere ako liečebná metóda uplatňovali tiež v Ćine, Japonsku, Babylone, Asýrii, Starovekom Grécku a samozrejme tiež v Ríme.

Koncom 18. a začiatkom 19. storočia zásluhou V. Priessnitza, laického liečiteľa, nastala renesancia vodoliečby, liečby teplom, pohybom a pobytom na čerstvom vzduchu (slnečným kúpeľom). Podobnými metódami sa preslávil aj S. Kneipp.

Z českých a slovenských fyziatrov
sa o rozvoj fyzikálnej terapie zaslúžil F. Cmunt, K Prerovský, J. Hupka, J. Kolesár, V. Lánik, a mnohí ďalší.

Účinky masáže

Účinky masáže sú priame a nepriame.

Priamym účinkom je napr. zvýšenie prekrvenia, zlepšenie vstrebávania opuchov a výronov, zrýchlenie odburávania látok, ktoré majú vplyv na únavu, zlepšenie toku lymfy, zlepšenie svalovej činnosti a tonusu a mnohé ďalšie, ktoré nájdete na informačných stránkach jednotlivých masáží.

Medzi nepriame účinky patrí zlepšenie prietoku krvi, aj s pozitívnym účinkom na srdce, zvýšenie prekrvenia orgánov, lepšia výmena CO2 a O2 v pľúcach.

Celkové účinky masáže vedú k zmene vegetatívnej rovnováhy a zrýchleniu látkovej premeny a činnosti žliaz s vnútornou sekréciou.

Ako si vybrať masáž

Výber vhodnej masáže je závislý predovšetkým na vašom preferovanom cieli. Chcete sa uvoľniť, oddýchnuť si a načerpať novú energiu alebo chcete urýchliť rekonvalescenciu, pripraviť sa na športovú záťaž či zregenerovať po náročnej fyzickej aktivite? Chcete odstrániť bolesť?

Ponúkame vám jednoduchý prehľad pre výber masáže:

  • Klasická masáž - široké zameranie, najvyužívanejší druh, masíruje sa celé telo
  • Športová masáž - vhodná hlavne pre športovcov a ľudí s výkonom náročnej fyzickej práce, prípadne práce spojenej s dlhodobým státím, masíruje sa celé telo
  • Reflexná masáž - vhodná ako podporná terapia pri ochoreniach s vysokou bolestivosťou, masíruje ssa celé telo
  • Uvoľňujúca masáž nôh - vhodná pre ľudí, ktoré dlhodobo stoja alebo sedia a potrebujú uvoľniť a zregenerovať nohy, masírujú sa chodidlá
  • Manuálna lymfodrenáž - vďaka svojim ozdravujúcim, skrášľujúcim a detoxikačným účinkom je vhodná hlavne pre ženy, masíruje sa celé telo
  • Lymfodrenáž tváre a dekoltu - vďaka pozitívnemu pôsobeniu na pleť a oči je vhodná hlavne pre ženy, masíruje sa tvár a dekolt

Ak si s výberom vhodnej masáže neviete poradiť, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme. Telefonicky alebo osobne u nás v MMM salóne v Banskej Bystrici.

Pravidlá pre výber maséra / salónu

adekvátne vzdelanie, certifikácie a prax

osobná sympatia a dôvera v maséra

čistota priestoru a dodržiavanie všetkých hygienických opatrení

poradenstvo s výberom masáže a konzultácia zdravotného stavu pred masážou

odporúčania a tipy po masáži

pozitívne hodnotenia zákazníkov na viacerých nezávislých platformách

Správny postup prvej a každej ďalšej masáže

konzultácia výberu a cieľa masáží

konzultácia zdravotného stavu pred masážou

vysvetlenie priebehu masáže a príprava na masáž

samotná masáž

odporúčania a tipy po masáži

naplánovanie vhodného programu masáží pre dosiahnutie preferovaného cieľa

Neviete sa rozhodnúť, ktorý typ masáže je pre vás ten pravý? Neváhajte nás kontaktovať.

MMM masážny salón
1
S čím vám pomôžeme?
Môžeme vám pomôcť?
Dobrý deň 👋
môžeme vám poradiť s výberom masáže alebo rezervovať pre vás jej termín?