Masáže Rezervácia Navrch

Športová masáž

Športová masáž je založená na silných a pevných masážnych ťahoch, ktoré prenikajú hlboko do svalstva. Pomáha s úľavou od bolesti svalov a šliach spôsobených jednostrannou námahou alebo športovou aktivitou. Príďte sa k nám do MMM salónu Banská Bystrica zbaviť bolesti svalov a šliach.

záber na chrbát klienta s detailom preložených rúk pri športovej masáži
hmat športovej masáže so zjavne viditeľnými stopami prekrvenia na chrbte klienta
prsty zaborené do chrbátu klienta pri športovej masáži

Ako funguje športová masáž

Pri športovej masáži používame pevnejšie a hlbšie masážne ťahy s väčšou silou a rýchlejším trením. Dochádza tak k uvoľneniu stuhnutých a pohybom či námahou unavených svalov. Vďaka tomuto typu masáže dokážeme docieliť tiež uvoľnenie stuhnutých kĺbov a celkové telesné uvoľnenie.

Športová masáž je vo svojej podstate špeciálnou klasickou masážou. Používajú sa rovnaké techniky, rozdiel je však v poradí techník a ich intenzite. Základom je opäť trenie, vytieranie a roztieranie, hnietenie, tepanie a chvenie. Viac o nich sa dočítate na stránkach klasickej masáže.

Tento typ masáže sa používa najmä u aktívnych športovcov počas celoročnej športovej prípravy. Aplikuje sa ako v prípravnej fáze, tak aj v rámci regenerácie počas prípravy či ako pomoc pri doliečení zranení.

Uplatnenie nájde tiež pri fyzicky aktívnych osobách a ľuďoch so sedavým zamestnaním. Zmierňuje totiž nielen následky jednostranného zaťaženia organizmu, ale aj negatívne následky dlhodobého sedenia.

Športová masáž spravidla trvá od 60 do 120 min.

Cenník masáží

športová masáž 30 min za 17 €

športová masáž 60 min za 34 €

športová masáž 120 min za 64 €

Benefity*

Benefity masáže pre športovcov

Príprava na náročnú tréningovú fázu

Zlepšenie regenerácie a obnova výkonnosti

Zmiernenie fyzickej a psychickej únavy

Pomoc pri doliečovaní zranení

Benefity masáže pre aktívnych ľudí

Zmiernenie bolestí hlavy a migrén

Zmiernenie chronických bolestí chrbta

Uvoľnenie natiahnutých svalov (ako následku zaťaženia)

Zmiernenie miernych bolestí pri atróze

Zmiernenie negatívnych následkov dlhodobého sedenia

Zmiernenie negatívnych následkov jednostranného zaťaženia tela pri fyzickej aktivite a pri športe

*Benefity masáže sa v plnom rozsahu prejavia až po niekoľkých vhodne naplánovaných a správne prevedených masážach.

Stav tesne po masáži môže viesť k miernemu zhoršeniu bolesti. Tá sa v priebehu nasledujúcich dní zmierni až zmizne.

Ako prebieha masáž

Pred prvou masážou skonzultujeme váš zdravotný stav a očakávané ciele. Po masáži vám dáme odporúčania na fyzickú aktivitu a dohodneme sa na ďalšom postupe pre dosiahnutie vašich cieľov.

Rezervácia termínu

Ponúkame vám niekoľko možností ako si rezervovať termín masáže – formulár, mail, sms alebo správa cez Facebook Messenger. Po odoslaní vášho preferovaného termínu vás budeme kontaktovať najneskôr do 24 hodín a termín vám potvrdíme alebo navrhneme iné voľné termíny pre vašu masáž.

Konzultácia a Masáž

Pred samotnou masážou s vami prekonzultujeme váš zdravotný a fyzický stav, problémy, ktoré vás trápia, ale aj vaše preferencie a prejdeme na samotnú masáž. Počas masáže zároveň prehmataním zistíme váš aktuálny stav. Ten následne vyhodnotíme pri odporúčaniach.

Odporúčania

Odporúčania sú záverom každej masáže u nás v MMM salóne. Na konci každej masáže najskôr skontrolujeme vaše drženia tela. Ponúkneme vám niekoľko tipov ako ho zlepšiť a znížiť tak preťaženie konkrétnych častí tela. Poradíme vám tiež vhodné fyzické aktivity a možnosti z hľadiska životného štýlu.

A ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte nás kontaktovať.

Čo o masážach u nás hovoria naši klienti

Zistite čo naši zákazníci na našom salóne najviac oceňujú a ako im pravidelné masáže zlepšili zdravie.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Moje bolesti hlavy a šije po jej masáži vždy ustúpili

„Monika je úžasná masérka, aj veľmi príjemný človek, ktorému je radosť zveriť sa do rúk. Už len pri vstupe do MMM salónu môžete cítiť pokoj, prijatie a pohodu, čo je uprostred tohto hektického sveta veľmi vzácne a potrebné. Moje bolesti hlavy a šije po jej masáži vždy ustúpili, a ja som mohla odísť uvoľnená a aj oddýchnutá. Moniku a jej masérske služby teda určite vrelo odporúčam a už teraz sa teším na ďalšie masáže, či rozhovory s ňou. Vyskúšajte, neoľutujete!“

Ronie V.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Za mňa najlepšia v meste

„Príjemná profesionálna masáž od veľmi milej masérky Moniky. Za mňa najlepšia v meste. Super oddych v príjemnom prostredí masážneho salónu.“

Aneta K.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Ľudskosť, milý prístup, ochota pomôcť

„Pani Monika masérka mi padla ako z jasného neba. Ktorá reagovala na môj príspevok v hľadaní o rýchlu pomoc so seknutím v chrbtici pred dovolenkou. Monika mi ešte o 10tej večer po telefonáte a písaní správ ponúkala prvú pomoc či vo forme tabletiek alebo cviku ktorý mi natacala na svojej dcére. S priateľom sme nechápali že sa ešte vôbec nájde taký človek čo je ochotný pomôcť hneď a neskoro vecer bez toho aby od teba niečo žiadala. Na druhý deň ma hneď zobrala na masáž mi pomôcť s jej kúzelnými rukami za čo som jej neskutočne vďačná pretože som hneď pocítila úľavu. Chrbát ma ešte pobolieva pretože je to na dlhšie čiže chodím pravidelne k Monike a dávame chrbát do poriadku kombinovanou masážou reflexnú s klasickou. Je to už oveľa oveľa lepšie. Ďakujem za všetko. Za ľudskosť, milý prístup, ochotu pomôcť. Prosím o viac takýchto ľudí.“

Patrícia N.

mladá žena - zákazníčka MMM salón

Hneď po prvej návšteve som cítila uvoľnenie

„Z dôvodu bolesti krčnej chrbtice, ktorú som mala spôsobenú vďaka mojej práci som sa dostala do dennodenných migrén a silných bolesti hlavy. Myslela som si, že sa s tým naučim žiť, no bolesť sa zhoršovala a brzdila ma v každodenných činnostiach. Potom som sa dostala do rúk skvelej masérke Monike a teraz viem zhodnotiť, že tieto masáže naozaj pomohli. Hneď po prvej návšteve som cítila uvoľnenie a migrény úplne odišli po niekoľkých masážach. Bola som prekvapená, že kvalitná masáž vie takto pomôcť. Čo sa týka pani masérky Moniky, tak jej prístup a práca je naozaj profesionálna. Jej milá a srdečná povaha mi hneď pomohla sa cítiť v masérskom salóne vítaná.“

Sandy M.

hodnotenie 4.9/5 na zlavomat.sk

Na Zlavomat.sk je s našimi masážami spokojných 36 zákazníkov. Pridajte sa k nim aj vy a zregenerujte svoje telo aj myseľ.

Odpovede na časté otázky

Získajte odpovede na najčastejšie otázky spojené so športovou masážou.

Ako prebieha rezervácia termínu masáže?

Jednoducho. Stačí, keď si vyplníte rezervačný formulár. Ak vám formulár nevyhovuje, môžete si masáž rezervovať telefonicky, cez e-mail, sms, Whatsapp správa alebo cez Facebook messenger.

Pri rezervácii cez ktorýkoľvek kanál, najskôr overíme dostupnosť termínu, ktorý ste si vybrali. Ak je termín voľný, potvrdíme vám ho, ak nie je, navrhneme vám iné možnosti.

Koľko stojí masáž a akú dĺžku masáže zvoliť?

Športová masáž sa u nás podľa dĺžky trvania pohybuje od 15 do 60 €. Dĺžka trvania masáže záleží od viacerých faktorov ako sú veľkosť masírovanej plochy, aktuálny fyzický stav, ale aj od vašej preferencie.

Na začiatok vám odporúčame zvoliť dlhšiu masáž. Ďalšie masáže vrátane ich primeranej dĺžky trvania si dohodneme podľa vašich aktuálnych potrieb.

Kedy sa športovej masáži radšej vyhnúť?

Základným pravidlom je 100% fyzický stav.

Masáž nie je vhodná pri chorobe, viróze ani pri užívaní antibiotík. Nemali by ste mať horúčku, akútny zápal svalov, väzív alebo šliach, žiadne vnútorné zranenie, natrhnuté alebo roztrhnuté svaly či šlachy, akútne príznaky neurologických ochorení, akútne zápaly žíl, trombóza, embólia, otvorené rany, zlomeniny, vykĺbenie kĺbov a samozrejme ani žiadne kožné ochorenia spôsobené baktériami, herpes zoster či kožné vyrážky po infekčných ochoreniach.

Problematické môžu byť kŕčové žily, ateroskleróza, ťažké srdcovo-cievne ochorenia. V týchto prípadoch je potrebné masáž vždy najskôr konzultovať s lekárom.

Športovú masáž neodporúčame ani tehotným ženám v prvom trimestri.

Ako prebieha masáž? Je potrebné byť úplne nahý?

Masáž má niekoľko fáz. Viac o nich nájdete na začiatku tejto stránky.

Pri masáži vám odporúčame zostať len v spodnom prádle. To by naviac nemalo mať silné sťahovacie gumy.

Niektorí naši klienti tiež preferujú masáž vrchnej časti tela s oblečeným spodkom tela. V tomto prípade im vždy odporúčame vyzliecť si aspoň opasok a rozopnúť nohavice.

Ak vám však môžeme odporučiť, ideálna je klasická masáž len v spodnom prádle. Pomôže vám uvoľniť sa a nezabraňuje optimálnemu prúdeniu krvi. Naviac pri masáži je vždy odkrytá len tá časť tela, ktorá sa práve masíruje.

Komu športová masáž prinesie najväčšie benefity?

Športová masáž môže pôsobiť ako regeneračný, ale aj nápravný prostriedok.

Výhody športovej masáže môžu čerpat hlavne fyzicky aktívny ľudia, rekreační a profesionálni športovci.

Vhodná je tiež pre ľudí so sedavým zamestnaním, nedostatkom pohybu, ako aj pre ľudí s ochabnutým svalstvom, svalovou nerovnováhou, nesprávnym držaním tela, nedostatočným prekrvením.

Ako regeneračný prostriedok je určená nielen pre športovcov, ale tiež pre ľudí s vysokou mierou stresu, nedostatočným spánkom a častými bolesťami hlavy / migrénami, problémami so zažívaním či po nehode alebo vážnom zranení.

Čo robiť pred a po masáži?

Masáž vám odporúčame si naplánovať na kľudnejší, menej hektický deň.

Pred masážou vám neodporúčame piť alkoholické nápoje, ani prílis veľa kofeínu. Tiež nie je vhodné konzumovať ťažko stráviteľné jedlá.

Po masáži je dôležité relaxovať a piť dostatok tekutín.
Ideálnou dobou pre masáž je preto poobedie.

A ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte nás kontaktovať.

Rezervujte si termín športovej masáže

Na masáž vám odporúčame sa objednať iba v prípade 100% zdravotného stavu, teda nie počas choroby alebo virózy. Termín v masážnom salóne vám potvrdíme prostredníctvom sms alebo e-mailom a to do niekoľkých hodín. Tešíme sa na vašu návštevu.

Leave this field blank
Na toto číslo vás budeme kontaktovať pre potvrdenie rezervácie masáže alebo pre dohodnutie iného voľného termínu.
Pridajte typ masáže, o ktorú máte záujem, vrátane dĺžky jej trvania.
Pridajte preferovaný dátum a čas alebo viaceré dátumy. Oddeľte ich čiarkou.

Vaše osobné údaje spracujeme v súlade s našimi Pravidlami ochrany súkromia.

Vyhovuje vám iný spôsob rezervácie?

MMM masážny salón
1
S čím vám pomôžeme?
Môžeme vám pomôcť?
Dobrý deň 👋
sme radi, že sa zaujímate o športovú masáž. Prináša úľavu od bolesti svalov a šliach. Máte otázku alebo si chcete rezervovať termín masáže?